Menu podmiotowe » Przedmiot dzia艂alno艣ci i kompetencje
Organizacje i ko艂a zainteresowa艅
Organizacje i ko艂a zainteresowa艅

1. Szkolny Samorz膮d Uczniowski – opiekun Beata Piasta
Do zada艅 samorz膮du nale偶y: rozwijanie demokratycznych form wsp贸艂偶ycia, dbanie o dobre imi臋 i honor szko艂y, przygotowywanie spo艂eczno艣ci uczniowskiej do jak najlepszego spe艂niania obowi膮zk贸w szkolnych, organizowanie imprez szkolnych, dbanie o wygl膮d i estetyk臋 szko艂y, pe艂nienie dy偶ur贸w, dzia艂alno艣膰 charytatywna.

2. Gazetka Szkolna „BAR膯” – opiekun Jadwiga Rybicka
„BAR膯” jest gazet膮 szkoln膮 wychodz膮ca od 12 lat. Wychodzi nieregularnie (od 2 do 4 egzemplarzy w roku szkolnym). W ostatnich latach wydawane s膮 r贸wnie偶 numery okoliczno艣ciowe (informacyjny dla gimnazjalist贸w i pami膮tkowy dla absolwent贸w).

3. Szkolne Ko艂o Przyrodnicze – opiekun Barbara B膮czek

Na zaj臋ciach Szkolnego Ko艂a Przyrodniczego uczniowie zapoznaj膮 si臋 z rodzajem ro艣lin i gatunkami zwierz膮t, wp艂ywem zmian pogody na zachowanie zwierz膮t i ro艣lin, zwiedzaj膮 rezerwaty, parki naro-dowe, 艣cie偶ki dydaktyczne, sadz膮 oraz piel臋gnuj膮 krzewy i ro艣liny ozdobne.

4. Szkolna Kafejka Internetowa „ENTER” – opiekun Agnieszka Grzegorczyk

W naszej szkole dzia艂a kafejka internetowa. Czynna jest w ka偶dy czwartek. Skorzysta膰 z niej mo偶e ka偶dy, kto ucz臋szcza do naszej szko艂y. Na zaj臋ciach mo偶na korzysta膰 z Internetu i program贸w do-st臋pnych w pracowni.

5. Szkolne Ko艂o Taneczne – opiekun Bo偶ena Duszak

Na zaj臋cia ko艂a ucz臋szczaj膮 uczniowie klas pierwszych wszystkich typ贸w szk贸艂. Obecnie jest to 13 os贸b w tym czterech ch艂opc贸w. Program zaj臋膰 obejmuje 膰wiczenia z rytmiki, nauk臋 ta艅ca towarzy-skiego, narodowego i ludowego oraz przygotowanie m艂odzie偶y maturalnej do balu studni贸wkowego. Swoje umiej臋tno艣ci m艂odzie偶 przedstawia na uroczysto艣ciach szkolnych, a tak偶e na Szkolnych Pre-zentacjach w Ostro艂臋ce.

6. Szkolne Ko艂o Geograficzne – opiekun Alicja Gawro艅ska

Zaj臋cia Szkolnego Ko艂a Geograficznego prowadzone s膮 w r贸偶nych formach, takich jak: warsztaty, wyk艂ady, uczestnictwo w imprezach kulturalno-folklorystycznych, spotkania z tw贸rcami ludowymi. In-tegraln膮 ich cz臋艣ci膮 s膮 膰wiczenia terenowe oparte g艂贸wnie na pracy na materia艂ach kartograficznych. R贸偶norodno艣膰 programu zaj臋膰 ko艂a sprzyja wzbogacaniu osobowo艣ci uczni贸w, aktualizacji wiedzy geograficznej oraz prezentacji problematyki europejskiej.

7. Szkolne Ko艂o Wokalne – opiekun Maria Kowalska

W ramach zaj臋膰 uczniowie maj膮 mo偶liwo艣膰 nauczenia si臋 pie艣ni bliskich naszej kulturze tj. patrio-tycznych, okoliczno艣ciowych i biesiadnych. Uczestnicz膮 w okoliczno艣ciowych akademiach i uroczy-sto艣ciach organizowanych w szkole.

8. Szkolne Ko艂o Recytatorsko-Teatralne „Fakt 2” – opiekun Dorota Mamajek

Zapraszamy do naszego Szkolnego Ko艂a Recytatorsko-Teatralnego „Fakt 2”. Je艣li masz troch臋 wol-nego czasu, do艂膮cz do nas i rozwijaj swoje umiej臋tno艣ci aktorskie i recytatorskie. Potrzebne s膮 ch臋ci, a po up艂ywie kilku miesi臋cy wyst膮pisz w sztuce teatralnej lub we藕miesz udzia艂 w konkursie recytator-skim.
Data wprowadzenia : 2004-08-30 12:02:16
Data ostatniej modyfikacji : 2005-12-14 14:20:01