Menu podmiotowe » Przedmiot dzia艂alno艣ci i kompetencje
Organizacje i ko艂a zainteresowa艅

1. Szkolny Samorz膮d Uczniowski – opiekun Anna Gasek
Do zada艅 samorz膮du nale偶y: rozwijanie demokratycznych form wsp贸艂偶ycia, dbanie o dobre imi臋 i honor szko艂y, przygotowywanie spo艂eczno艣ci uczniowskiej do jak najlepszego spe艂niania obowi膮zk贸w szkolnych, organizowanie imprez szkolnych, dbanie o wygl膮d i estetyk臋 szko艂y, pe艂nienie dy偶ur贸w, dzia艂alno艣膰 charytatywna.

2. Gazetka Szkolna „BAR膯” – opiekun Jadwiga Rybicka
„BAR膯” jest gazet膮 szkoln膮 wychodz膮ca od 12 lat. Wychodzi nieregularnie (od 2 do 4 egzemplarzy w roku szkolnym). W ostatnich latach wydawane s膮 r贸wnie偶 numery okoliczno艣ciowe (informacyjny dla gimnazjalist贸w i pami膮tkowy dla absolwent贸w).

3. Szkolne Ko艂o Przyrodnicze – opiekun Barbara B膮czek

Na zaj臋ciach Szkolnego Ko艂a Przyrodniczego uczniowie zapoznaj膮 si臋 z rodzajem ro艣lin i gatunkami zwierz膮t, wp艂ywem zmian pogody na zachowanie zwierz膮t i ro艣lin, zwiedzaj膮 rezerwaty, parki naro-dowe, 艣cie偶ki dydaktyczne, sadz膮 oraz piel臋gnuj膮 krzewy i ro艣liny ozdobne.

4. Szkolna Kafejka Internetowa „ENTER” – opiekun Agnieszka Grzegorczyk

W naszej szkole dzia艂a kafejka internetowa. Skorzysta膰 z niej mo偶e ka偶dy, kto ucz臋szcza do naszej szko艂y. Na zaj臋ciach mo偶na korzysta膰 z Internetu i program贸w dost臋pnych w pracowni.

5. Szkolne Ko艂o Taneczne – opiekun Bo偶ena Duszak

Na zaj臋cia ko艂a ucz臋szczaj膮 uczniowie wszystkich typ贸w szk贸艂. Program zaj臋膰 obejmuje 膰wiczenia z rytmiki, nauk臋 ta艅ca towarzyskiego, narodowego i ludowego oraz przygotowanie m艂odzie偶y maturalnej do balu studni贸wkowego. Swoje umiej臋tno艣ci m艂odzie偶 przedstawia na uroczysto艣ciach szkolnych, a tak偶e na Szkolnych Prezentacjach w Ostro艂臋ce.

6. Szkolne Ko艂o Przedsi臋biorczo艣cii – opiekun Anna K艂os

W roku szkolnym 2006/2007 rozpocz臋艂o dzia艂alno艣膰 Szkolne Ko艂o Przedsi臋biorczo艣ci. Powsta艂o ono po to, by rozbudzi膰 w艣r贸d uczni贸w aktywno艣膰, kt贸ra pomo偶e im w starcie w doros艂e 偶ycie, a tak偶e u艂atwi udane wej艣cie w tryby zawodowe i przybli偶y dzia艂anie rynku pracy.

7. Centrum Multimedialne – opiekun Apolonia Dymerska, Jadwiga Nied藕wiedzka

Czynne codziennie. Mog膮 korzysta膰 uczniowie i pracownicy szko艂y.

8. Szkolne Ko艂o Recytatorsko-Teatralne „Fakt 2” – opiekun Dorota Mamajek

W czasie spotka艅 ko艂a uczniowie zdobywaj膮 og贸ln膮 wiedz臋 na temat historii teatru, etapu jego rozwoju, znanych dramaturg贸w, re偶yser贸w, wsp贸艂czesnych tendencji, warsztatu pracy aktora, r贸偶norodnych technik i form teatralnych. Kszta艂tuj膮 umiej臋tno艣ci czystej, poprawnej wymowy, w艂a艣ciwej modulacji i si艂y g艂osu poprzez 膰wiczenia dykcyjne, oddechowe, ruchowe, itp. Rozwijaj膮 swoje zainteresowania teatralne, zdolno艣ci recytatorskie, plastyczne, taneczne i literackie. Wykonuj膮 afisze, plakaty, projekty scenografii i kostium贸w. Re偶yseruj膮 kr贸tkie inscenizacje na bazie lektur i tekst贸w w艂asnych. 艢ledz膮 te偶 ciekawe imprezy kulturalne w regionie i w najbli偶szym mie艣cie, ogl膮daj膮 przedstawienia, redaguj膮 sprawozdania i recenzje.
Data wprowadzenia : 2004-08-30 12:02:16
Data ostatniej modyfikacji : 2006-12-29 19:03:35